Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

22 yıldır kanserle mücadele eden tenisçi: Hedefim Tokyo 2020

Profile image

Sümeyye Boyraz

Vilnius County

Kanserle mücadelesi bebekken başlayan, şimdilerde Türkiye'yi teniste temsil eden 23 yaşındaki başarılı sporcu Büşra Ün, en son Litvanya’daki Paralimpik Tenis Turnuvası’ndan kupayla döndü. Nöroblastoma denen hastalık nedeniyle belden aşağısını hissetmeyen Ün, ayrıca Rio 2016’ya katılarak paralimpik oyunlarında Türkiye’yi temsil eden ilk kadın sporcu.

8 yıldır sponsor aradığını ve artık profesyonel bir düzende ilerlemek istediğini söyleyen Ün, kendisi gibi kanser olan tüm insanlara "Umudunuzu yitirmeyin. Rio 2016’ya katılarak paralimpik oyunlarında ülkemizi temsil eden ilk kadın sporcu oldum. Hedefim Tokyo 2020" diyor.

Litvanya'da 31 Ağustos - 3 Eylül arasında yapılan Vilnius Open tekerlekli sandalye tenis turnuvasında Büşra Ün ve Ebru Bulgurcu’dan oluşan ekip, çiftler kategorisinde şampiyon oldu. Büşra Ün, aynı zamanda teklerde de kupa aldı. Ün, son kupasını Twitter’da “Salonda çok yer kaplayacağı için üzgünüm ama bu kadar büyük olacağını bilmiyordum anne” notuyla paylaştı. Büşra Ün, “Kupa evde, odada duruyor. Ama salonda yer kalmıyor” dedi.

. Towntalk
remove_red_eye58
Yorum yapmak içinHesap oluştur