Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

Yunus Emre Enstitüsü Avrupa'da sahne aldı

Profile image

Sümeyye Boyraz

Vilnius County

Yunus Emre Enstitüsü, “Anadolu’nun Renkleri” kültür sanat turnesi ile Litvanya, Letonya, Estonya ve Beyaz Rusya'da kültürel faaliyetler yapıyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında Kudüs ve Tel Aviv'de başlatılan Anadolu'nun Renkleri programı, Litvanya, Letonya, Estonya, Beyaz Rusya'da da devam ediyor. Bölgede program kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler Türk büyükelçilerinin katılımı ile açıldı.

Programda, Anadolu topraklarında yazılan dünyanın ilk yazılı barış antlaşmasından esinlenen müzik ve dans gösterisi Kadesh, geleneksel ve modern dansları harmanlayan ritmiyle izleyicileri büyülerken, gösteriye dünyaca ünlü ebru sanatçısı Garip Ay'ın perdeye yansıyan renkleri eşlik etti. Farklı etkinlikleri bünyesinde barındıran Anadolu'nun Renkleri, Litvanya'da Vilnius Kongre Salonu, Estonya'da Tallinn Üniversitesi, Letonya'nın başkenti Riga'da Letonya Kültür Akademisi, ve Beyaz Rusya Minsk'te Devlet Sendika Binası gibi en seçkin salonlarda sanat severlerle biraraya geldi.

. Towntalk
remove_red_eye101
Yorum yapmak içinHesap oluştur