Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

ide'liler Avrupa Kodlama Haftasını kutladı

Profile image

Sümeyye Boyraz

Vilnius County

İSTANBUL - ide okulları öğrencileri, Avrupa Kodlama Haftasını farklı kodlama tekniklerini kullanarak kutladı.ide okullarından yapılan açıklamaya göre, ide okulları, her yıl Avrupa'nın.

İSTANBUL - ide okulları öğrencileri, Avrupa Kodlama Haftasını farklı kodlama tekniklerini kullanarak kutladı. ide okullarından yapılan açıklamaya göre, ide okulları, her yıl Avrupa'nın belirli ülkelerinde kutlanan Avrupa Kodlama Haftasını, anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle farklı kodlama tekniklerini kullanarak kutladı. Google, Apple ve Lego Education gibi şirketlerin de desteklediği Avrupa Kodlama Haftası'nda, kodlamanın dünyasına çocukların eğlenceli bir adım atması amaçlanıyor.

Kodlama Haftası, Türkiye, Litvanya, İngiltere, Yunanistan, Almanya, Fransa, İspanya gibi birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra Amerika ve Avustralya gibi ülkelerde de kutlanıyor. Kodlama eğitimi konusunda farkındalık yaratılması ve öğrencilerin kodlama öğrenmeye teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen Kodlama Haftasına geçen yıl 50 ülkeden bir milyona yakın öğrenci katılmıştı.

Bilgisayarlara bir işlemi yerine getirmeleri için izlemeleri gereken yolu adım adım yazılan komutlarla anlatmak olarak tanımlanan kodlama, günlük yaşamda telefonlardan Araba göstergelerine, bilgisayarlardan sanayide kullanılan makinelere kadar birçok alanda kullanılıyor.

ide okulları öğrencileri, diğer ülkelerin Kodlama Haftasını nasıl kutlandığı ile ilgili bilgiler aldıktan sonra, "Kodlama Öğrenmek İçin 10 Sebep" isimli videoyu izleyerek kodlamanın önemini kavradı. Böylece çocuklarda kodlama ile ilgili farkındalık oluşması amaçlandı.

. Towntalk
remove_red_eye108
Yorum yapmak içinHesap oluştur