Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

Ağustos’ta 50 bine yakın İngiliz İstanbul’a gidecek

Profile image

C Burak Burak

İngiltere

Dünyanın en çok izlenen spor organizasyonları arasında bulu­nan Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nde İngilizlerin finale kalması, en çok Türk turizmine ya­rayacak. Bu iki kupada da finale kalan takımlar 14 Ağustos’ta Sü­per Kupa finali için İstanbul’a gele­cek ve 50 bine yakın İngiliz turisti de peşinden sürükleyecek.

Şampiyonlar Ligi’nde Liver­pool ve Tottenham, UEFA Avrupa Ligi’nde Arsenal ve Chelse’nin fi­nale kalması en çok Türkiye’ye yaradı. Bu iki maçın galiplerinin 14 Ağustos’ta İstanbul’da Süper Kupa finaline çıkacak olmaları turizmcileri de harekete geçirdi. Bu maç için 50 binden fazla İngi­lizin İstanbul’a gelmesi ve en az 60 milyon Euro’luk harcama yap­ması bekleniyor. Turizm sektörü temsilcileri ise daha fazla İngilizi çekebilmek için “sokak stadyum­ları” projesinin hayata geçirilebi­leceğini dile getiriyor.

İstanbul’da oynanacak olan Süper Kupa maçının turizme kat­kısını değerlendiren İstanbul Tu­rizm Derneği (ISTTA) Başkanı Ha­lil Korkmaz, şöyle konuştu: “Dün­yada spor turizmi hızla büyüyor. Bu rakam 200 milyar doların üze­rinde. Burada da aslan payını fut­bol kapıyor.

Kaynak: http://olaygazete.co.uk/avrupa-gundemi/agustosta-50-bine-yakin-ingiliz-istanbula-gidecek.html

. Towntalk
remove_red_eye151
Yorum yapmak içinHesap oluştur