Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

Tolga Aramaz, İngiliz Parlamentosu Adayı !!!

İngiltere’nin başkenti Londra’nın Enfield Belediye Meclisi Üyesi Tolga Aramaz (24), boş bulunan 'Enfield North' bölgesi milletvekilliği için aday adaylığı açıkladı.

Halen İşçi Partisi’nden Enfield Belediye Meclisi Üyesi olan Aramaz, aynı partili milletvekili Joan Ryan’ın istifası ile boşalan sandalye için aday olduğunu sosyal medya paylaşımı ile duyurdu.

Aslen Adanalı olan Tolga Aramaz facebook’tan yaptığı açıklamada yaşının genç olmasına rağmen erken yaşlardan itibaren aktif siyasetin içinde yer aldığını belirterek, Siyaset ve Uluslararası İlişkiler okuduğunu, yüksek lisansını ise Siyaset Ekonomisi üzerine yaptığını kaydetti.

YÜKSEK OY ALAN GENÇ SİYASETÇİ

Aramaz, oldukça uzun açıklamasında, “Siyaset konusunda bilgili olduğumu, ve bu alanda başarılı olduğumu samimiyetle inanıyorum. Bu nedenle 23 yaşındayken, hayatım boyunca yaşadığım Enfield’de Belediye Meclis Üyeliği için aday oldum. Bu ülkede Belediye Meclis Üyelerinin yaş ortalaması 60 iken ben kazanarak en genç Meclis Üyelerinden biri oldum. Aday adayların seçimi sırasında, aday olduğum bölgede ilk turda %59 dan fazla oy alarak doğrudan üyeler tarafından seçildim. Genç yaşıma rağmen bu seçim aşamasında en fazla oy alan kişiydim” diyerek hakkında bilgi verdi.

“YOKSULLUK İÇİNDE YAŞAMIŞ BİRİYİM”

Tolga Aramaz, seçim manifestosunu andıran açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Yoksulluk içinde yaşamış biri olarak halen bu yaşımda bile 15 yaşındaki kız kardeşimle 6 metre karelik bir yatak odasını paylaşıyorum. Küçük yaşta ekonomik zincirin dibinde hayatın nasıl olduğunu bire bir gördüm. Hala ekonomik olarak alt tabaka da, işçi sınıfının değerleriyle yaşıyorum çünkü o değerlerin damarlarımda attığını hissediyorum. Şu anda 3.4 milyon genç yetişkin aileleri ile birlikte yaşamaya devam etmek zorunda bırakılıyorlar çünkü hayat pahalılığı başka eve çıkmayı neredeyse imkansız kılıyor. Ben bu gençlerden biri olarak görüyorum kendimi. Hepimizin aileleri çocuklarının kendilerine bir hayat kurmasını ümit ediyor, fakat şuanki ülke durumu buna engeldir.

Büyürken, annem ve babamın ihtiyaçlarımızı nasıl karşılayabileceklerinin endişesini yaşadığının tanığı olarak, çok önemli hayat tecrübeler kazandığıma inanıyorum.”

“İNSANLARIN HAYATINI POZİTİF ETKİLEMEKTEN BÜYÜK BAŞARI YOKTUR”

Aramaz, açıklamasını belediye toplantısında yaptığı konuşmadaki sözlerle bitirdi:

“Benim meclis üyeliğim insanların hayatlarından daha önemli değil. Muhafazakar iktidarın kemer sıkma politikasına uygulan bir meclis üyesi olmak istemiyorum. Parti, bu kesintilere direnmek için her türlü yasal yolu tüketmelidir. Sahip olduğumuz her radikal seçeneğe bakmalıyız ki insanlar artık acı çekmesinler.

Yaşamda, insanların hayatlarını pozitif etkilemekten daha büyük bir başarı yoktur ve kendimi bu şekilde yargılıyorum. Sizlerde beni Enfield North'a milletvekili aday olmaya uygun görürseniz Belediye Meclis Üyeliğimdeki dönemdeki ve yerel bir aktivist olduğum gibi İşçi Hareketi'nin mütevazi bir hizmetçisi olarak kalacağıma, her zaman çoğunluğun çıkarlarına öncelik vereceğime söz veriyorum. Aşk ile...”

. Towntalk
remove_red_eye409
Yorum yapmak içinHesap oluştur