Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

BARIŞ KÜÇÜK’ÜN KATİLİNE ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI

Hashtag

Old Bailey Merkez Ceza Mahkemesi, Barış Küçük'ün katili Adam Tarik'ı asgari 30 yıl olmak üzere ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

Barış Küçük, geçen yıl 1 Haziran'da Manor House İstasyonu yakınlarındaki Vartry Road'da uğradığı bıçaklı saldrıda ağır yaralanmış ve kaldırıldığı Royal London Hospital'da 3 Haziran Pazartesi günü hayatını kaybetmişti.

Geçen yıl 1 Haziran günü sabaha karşı Seven Sisters Road üzerinde bıçaklanmış halde yaralı olarak bulunan ve daha sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Barış Küçük (33) 12 Şubat'ta görülen davasında jüri, zanlı Adam Tarık’ı (25) suçlu buldu. Old Bailey Merkez Ceza Mahkemesi de 13 Şubat'ta verdiği kararla Küçük'ün katili Tarik'i, en az 30 yıl olmak üzere ömür boyu hapisle cezalandırdı.

Savcıların jüriye ve mahkemeye verdiği bilgilere göre; olay günü yolu üzerinde uğradığı markette karşılaştığı ve zanlı tarafından takip edildiği için tedirgin olan ve daha önce tanışmadığı genç kıza evine kadar eşlik eden Barış Küçük, bisikletle kendilerini takip eden zanlı tarafından bıçaklı saldırıya uğradı.

Zanlının diz kapağının arkasından atar damara denk gelen biçimde yaraladığı Barış Küçük olay yerine 10 dakika sonra gelen ambulans tarafından hastaneye kaldırıldı; ancak yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Mahkemede ifade veren ve olay akşamının tek tanığı olan İtalyan asıllı genç kadın, Barış’ın kendisine evine kadar eşlik ettiğini, içeri girdikten saniyeler sonra Barışı’ın çığlıklarını duyduğunu aktardı. Pencereden dışarı baktığında Barış’ı yerde kanlar içinde, zanlıyı ise bıçakla başında ayakta gördüğünü ifade eden genç kadın, olay yerine gelen sağlık ekiplerinden önce zanlının bisikletine binerek kaçtığını belirtti.

ZANLI SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Olaydan iki gün sonra yakalanan zanlı Adam Tarık ise mahkemede verdiği ifadede daha önce sessiz kalarak reddettiği suçlamaları kabul etti. Öldürme amaçlı saldırmadığını savunan Cezayir asıllı zanlı yaşamını hırsızlık yaparak sağladığını, olay günü de gözüne kestirdiği birkaç kişiyi takip ettiğini, bunlar arasında Barış’ın yardımcı olduğu genç kızın da bulunduğunu ifade etti.

Kanında uyuşturucu ve alkol bulunan zanlının, Barış’ı bıçakladıktan sonra marketten aldıklarını ve telefonunu alarak olay yerinden kaçtığı belirlendi. Barışın telefonu ve diğer eşyaları zanlının evinde bulundu. Jürinin oybirliğiyle suçlu bulduğu Adam Tarik, Old Bailey Merkez Ceza Mahkemesinin 13 Şubat'ta verdiği kararla en az 30 yıl olmak üzere ömür boyu hapis cezasına mahkum oldu.

BAŞKA KURBANLAR OLMASIN

Mahkemenin kararının ardından bir açıklama yapan Barış Küçük’ün ailesi, oğullarının acısını yaşamaya devam ettiklerini vurgulayarak, bu tür şiddet olaylarının başka kurbanlara da yaratmaması için durdurulması çağrısında bulundu.

. Towntalk
remove_red_eye39

Bu kullanıcıya mesaj göndermek yada paylaşıma yorum yapmak için hesap oluştumanız gerekmektedir.

Hesap oluştur

Yakınınızdaki Paylaşımlar