Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

AVRUPANIN GÖBEĞİNDE VİZON PANİĞİ !!!

Hashtag

Hollanda’da bir vizon çiftliğinde çalışan bir kişinin hayvanlardan yeni tip korona virüsünü kaptığı açıklandı. Virüsün bu kişiye, kürk ihracatı için yetiştirilen vizonlardan geçtiği açıklandı.

Hollandalı çiftçiler, ülkedeki vizon çiftliklerinde korona virüsü görüldüğünü nisan ayında bildirmişti. Bazı hayvanların nefes almakta zorlandığının tespit edilmesi üzerine soruşturma başlatılmıştı.

Hollanda Tarım Bakanı Carola Schouten’in parlamentoya dün gönderdiği mektuptaysa, bu tarihe kadar virüsün bu çiftliklerde sadece insanlardan hayvanlara bulaşabildiğinin zannedildiğini fakat bu varsayımın yanlış olduğu belirtildi. Schouten, küçük bir risk olmakla beraber, virüsün vizonlardan hayvanlara geçebildiğini de belirtti.

Bakanlığın mektubunda vizondan virüs kapan kişinin durumuyla ilgili bilgi verilmedi.

Vizon kürkü Çin, Kore, Yunanistan ve Türkiye’de satılıyor. Hayvan hakları derneklerinin baskısı sonucunda, Hollanda hükümeti 2013 yılında yeni vizon çiftlikleri kurulmasını yasaklamış, mevcut çiftliklerin de 2024’e dek kapatılması kararı almıştı. (DIŞ HABERLER)

. Towntalk
remove_red_eye46

Bu kullanıcıya mesaj göndermek yada paylaşıma yorum yapmak için hesap oluştumanız gerekmektedir.

Hesap oluştur

Yakınınızdaki Paylaşımlar