Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

AMERİKA'DA BEDAVA HİNDİ DAĞITILIYOR !!!

Hashtag

Yaklaşık 12 milyon insanı hasta eden ve 300 bine yakın kişiyi de öldüren koronavirüs salgınının giderek yayıldığı ABD'de, milyonlarca insan da işsiz kaldı.

Ülke çapındaki gıda bankaları ise arz yetersizliği ve muhtaç ailelerin artan talebi nedeniyle zor günler yaşadıklarını açıkladı. Bununla birlikte Şükran Günü tatili yaklaşırken, koronavirüs nedeniyle cepleri boşalan New Yorkluların bedava hindi alabilmek için boş alışveriş arabalarıyla oluşturduğu uzun kuyruklar, salgının ekonomik etkilerini göz önüne serdi.

Yardım grubunun başkanı ve CEO'su Leslie Gordon, "Şehirde koronavirüs vakaları yükseliyor, bu nedenle ihtiyaç da artıyor. Yaklaşık 2 milyon New Yorklu, bir sonraki öğünü ne zaman ve nasıl yiyeceğini bilmiyor. Bu rakam pandemiden önce yaklaşık 1 milyon civarındaydı.” dedi.

Gıda bankasında sıraya giren Linda Vanier ise koronavirüs riskini umursamadığını belirterek, “Sadece ben, oğlum ve torumlarım var. Hayatımda başka kimse yok ve ailecek işsiziz. 75 yaşında olduğum için elimden hiçbir şey gelmiyor. Bu yüzden bedava hindi için beklemek zorundayım.” dedi.

Öte yandan, kuyrukların büyük bir kısmını koronavirüse yakalanma ve ölüm riski, beyaz Amerikalılara göre iki kat daha fazla olan siyahi ve Latin Amerika kökenlilerin oluşturduğu görüldü.

. Towntalk
remove_red_eye285

Bu kullanıcıya mesaj göndermek yada paylaşıma yorum yapmak için hesap oluştumanız gerekmektedir.

Hesap oluştur

Yakınınızdaki Paylaşımlar