Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

İNGİLTERE'DEN 5 MİLYAR STERLİNLİK YENİ YARDIM GELİYOR !! NİSAN 2021

Hashtag

İngiltere’deki yaklaşık 700.000 mağaza, restoran, otel, kuaför, spor salonu ve diğer işletmelere, Nisan ayından itibaren yerel makamlar tarafından “yeniden başlatma hibeleri” doğrudan ödenecek.

Yeniden başlatma hibeleri; mevcut aylık hibe sisteminin yerini alacak. Hazine Bakanlığı, finansmanın salgın sırasında işletmelere doğrudan hibe için harcanan toplamı 25 milyar sterline çıkardığını söyledi. İngiltere’deki hayati olmayan mağazalara ve açık alanı olan restraurant, cafe, bar gibi işletmelere en erken 12 Nisan’dan itibaren yeniden açılma izin verilecek.

Bugünden itibaren uygun işletmeler, hükümetin 5 milyar sterlinlik yeniden başlatma hibesi programının bir parçası olarak 18.000 sterline kadar para alabilecek.

Yeni finansman, İngiltere’deki hayati olmayan perakende işletmelerinin 6.000 £ ‘ya kadar tek seferlik hibelere erişmesine izin verirken, konaklama, konaklama, eğlence, kişisel bakım ve spor salonu sektörlerindeki işletmeler bir defaya mahsus hibe almaya hak kazanacak ve bu işletmelere de 18.000 sterlin ödenecek.

Küçük işletmelerden sorumlu bakanı Paul Scully ve turizm bakanı Nigel Huddleston tarafından imzalanan bir mektupta, belediyeleri, barların, kafelerin ve restoranların açık havada oturma alanları açmasına ve açık hava etkinliklerine “Covid-19-güvenli bir şekilde ev sahipliği yapmasına” olanak sağlama konusunda “olabildiğince esnek” olmaya çağırdı. ”.

Scully, “Devlet hibeleri, nakit akışı baskılarını hafifletmek ve işletmelerin ileriye dönük plan yapmalarını sağlamak için kritik öneme sahipti ve belediyeleri bu hayati fonları mümkün olan en kısa sürede ihtiyaç duyulan yere ulaştırmaya çağırıyorum,” dedi.

“Küçük işletme sahiplerinin yanında olmak için olağanüstü çaba sarf ettik. Şimdi topluluklarımızın pandemiyi takiben daha iyi bir yapı oluşturmaya hazır olmasını sağlamak için onlara baskı yapmalı ve zamanında para kazanmaya devam etmeliyiz. ”

Huddleston, yerel yetkilileri hibeleri dağıtmak için “hızlı” çalışmaya çağırdı.

“Küçük işletmeler turizm sektörümüzün bel kemiğidir ve İngiltere’yi dünya çapında bir destinasyon yapan şeyin önemli bir parçasıdır” dedi.

“Belediyeleri bu hibeleri dağıtmak için hızlı davranmaya çağırıyorum ve bunların ülke çapındaki topluluklar üzerindeki etkilerini görmeyi dört gözle bekliyorum.”

Küçük İşletmeler Federasyonu’nun ulusal başkanı Mike Cherry, fon tahsisi hızındaki hayal kırıklığını özetledi.

“Bu kriz sırasında, buna çaresizce ihtiyaç duyan işletmelere milyarlarca sterlin değerinde hibe sağlandı, ancak sinir bozucu bir şekilde, hala tahsis edilmesi gerekiyor,” dedi. “Hükümetin, yerel makamlara kapatılma hibelerinin gerçekten takdire bağlı olduğunu ve önceliğin bu desteğin sağlanması olduğunu açıkça belirtmesi iyi bir şey.

“İster ev tabanlı işletmeler, ister perakende, eğlence ve konaklama, turizm veya desteğe ihtiyaç duyan doğrudan veya dolaylı tedarikçiler için olsun, birçok küçük firmaya ihtiyaç var ve bu paranın onlara ulaşması hayati önem taşıyor. “Yerel makamların, yerel bölgelerindeki işletmeleri ve işleri desteklemek için bu hibeleri acilen dağıtması gerekiyor.”

Kaynak: Brit-İş Yaşam TV- https://britisyasam.co.uk/ingilteredeki-isletmelere-islerini-yeniden-hareketlendirmeleri-icin-ayrilan-5-milyar-sterlinlik-hibe-nisanda-verilecek/

. Towntalk
remove_red_eye3679

Bu kullanıcıya mesaj göndermek yada paylaşıma yorum yapmak için hesap oluştumanız gerekmektedir.

Hesap oluştur

Yakınınızdaki Paylaşımlar