Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

ABD ORDUSUNDAN YENİ ASKERLERE $50.000 İKRAMİYE !!!

Hashtag

ABD'de Kovid-19 salgını dolayısıyla asker toplamada sıkıntı yaşandığı için ABD Kara Kuvvetleri 6 yıllığına orduya katılan vasıflı askerlere 50 bin dolara kadar katılım ikramiyesi verecek.

AP ajansına konuşan Kara Kuvvetleri Askerlik Dairesi Komutanı Tümgeneral Kevin Vereen, Kovid-19 salgınının son iki yılda rekabetçi bir iş piyasasının ortaya çıkmasına neden olduğunu, bunun ABD ordusu için asker toplayanlara da zorluk yaşattığını ifade etti.

ABD'li komutan, Kara Kuvvetleri'ne asker toplama konusunda zor bir sürece girildiğini ve bir miktar ilave paranın yanı sıra birkaç değişikliğin nitelikli gençleri askere kaydolmaya ikna edeceğini düşündüklerini belirtti.

Son iki yılda görevdeki askerlerin birçoğunun askerde kalmaya karar verdiğini belirten Vereen, 485 bin civarında olan Kara Kuvvetleri asker sayısını bu seviyede tutmak için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 57 bin 500 civarında yeni asker alımı hedeflediklerini kaydetti. A

BD'li general, çok ihtiyaç duyulan bazı alanlarda vasıflı kişilerin, 6 yıllığına Kara Kuvvetleri'ne asker olarak katılması durumunda 50 bin dolara kadar ikramiye alacağını söyledi. Bu da ABD tarihinde asker adaylarına teklif edilen en yüksek ikramiye miktarı anlamına geliyor.

Miktar, mesleklere göre değişecek.

İkramiyenin kademeli olduğunu belirten Vereen, miktarın mesleklere göre değişeceğini ifade etti.

Vereen füze savunma, özel kuvvetler, sinyal istihbaratı ve savaş alanı silah operasyonlarını koordine eden atış kontrol gibi belirli mesleklere genellikle maksimum ikramiye olan 50 bin doların verileceğini, piyade, istihbarat analisti, muharebe sıhhiyesi, askeri polis, muharebe mühendisi gibi kimselere de yüksek bir miktarın taahhüt edildiğini kaydetti.

ABD'de askerlik zorunlu olmadığı için askeri meslek personelinin dışında kalan askerler süreli olarak istihdam ediliyor.

BAŞVURU: https://recruiting.army.mil/News/Article/2897062/army-offers-up-to-50k-in-enlistment-incentives/

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/20220113/abd-tarihindeki-en-yuksek-miktar-yeni-askerlere-50-bin-dolara-kadar-ikramiye-1052691533.html

https://recruiting.army.mil/News/Article/2897062/army-offers-up-to-50k-in-enlistment-incentives/

. Towntalk
chat_bubble_outline1
remove_red_eye407

Bu kullanıcıya mesaj göndermek yada paylaşıma yorum yapmak için hesap oluştumanız gerekmektedir.

Hesap oluştur

Ben Türkiye'de yaşıyorum ve bende orduya katılmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim Türkiye'de 13 yıldır tır şoförü olarak çalışıyorum tır ehliyetim ve belgelerim mevcut forklift ehliyetim var aktif kullanabiliyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Yakınınızdaki Paylaşımlar