Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

AMERİKA'DA YAKALANAN TÜRK İÇİN MAHKEME KARARI ÇIKTI !!!

Hashtag

ABD'de 2016'da sanal kripto para borsası Bitfinex'in hacklenmesi ve 4.5 milyar dolar değerinde bitcoin çalınmasıyla ilgili yakalanan Heather Morgan ve eşi hakkında ikinci kez kefaletle serbest kalması kararı çıktı. Rapçi Razzlekhan olarak tanınan genç kadın, 'Reyhan' adını ve 'Türk Martha Stewart' lakabını kullandığı videolarla dikkat çekiyordu.

ABD'de federal yargıç Beryl A. Howell, milyarlarca dolarlık Bitcoin vurgununa karışan Heather 'Reyhan' Morgan ve eşi Ilya Lichtenstein hakkında dün yeni bir karar aldı.

New York'ta bir mahkemenin Morgan için aldığı denetimli serbestlik kararı onanırken, Lichtenstein'ın tutukluluğunun devamına karar verildi.

Karara göre 31 yaşındaki Morgan 3 milyon dolarlık kefaletle bir sonraki duruşmaya kadar serbest bırakıldı. Eşinin 5 milyon dolarlık teklifi ise reddedildi.

Federal yargıç Howell, 34 yaşındaki Lichtenstein'ın kaçmak için yeterli motivasyonu olduğunu ifade etti. Yargıca göre Rus göçmen, kaçmak için kullanabileceği ve polisin gözden kaçırdığı kaynaklara da sahip olabilir.

Zira yetkililer daha önce 328 milyon dolarlık kripto paranın kayıp olduğunu belirtmişti.

Independent Türkçe'nin haberine göre öte yandan 'Reyhan' takma adını kullanan ve Türk kökenli olduğunu öne süren Morgan'ın denetimli serbestlik kriterlerini karşıladığı ifade edildi.

Howell, Lichtenstein'ın suça Morgan'dan çok daha fazla karıştığı sonucuna vardı.

Çifti temsil eden avukat Samson Enzer, Morgan'ın embriyolarını dondurduğu için kaçma ihtimali olmadığını savunmuştu.

Morgan'ın endometriozis hastalığından mustarip olduğu ve sadece tüp bebek yoluyla hamile kalabildiği anlaşılmıştı. Endometriozis rahmin iç duvarını döşeyen dokunun rahim dışında yer alması anlamına geliyor.

Avukat Enzer şöyle söylemişti:

'Çift ülkeyi asla terk etmez çünkü o zaman çocuk sahibi olma olanağına erişimi kaybeder. Bu yıl çocuk sahibi olmak istiyorlardı. Ta ki bu davada tutuklanmalarıyla hayatları alt üst olana kadar.'

https://onedio.com/haber/dev-bitcoin-vurgununun-arkasindaki-isim-turk-lakapli-bilkent-li-rapci-heather-morgan-3-milyon-dolara-serbest-1045600

. Towntalk
remove_red_eye856

Bu kullanıcıya mesaj göndermek yada paylaşıma yorum yapmak için hesap oluştumanız gerekmektedir.

Hesap oluştur

Yakınınızdaki Paylaşımlar