Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

AMERİKA'DAKİ TÜRK KADININ BAŞARISI !!!

Hashtag

Türk yüzücü Ayşe Yasemin Bagana (57), New Yorkun Manhattan bölgesinin çevresinde üç nehir geçerek 46 kilometre turu 9 saat 8 dakikada tamamladı. Bagana, bunu başaran ikinci Türk kadını oldu.

Türk yüzücü Bagana, 2020de planladığı turu, Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelemek zorunda kalmıştı. İki çocuk annesi Bagana, New York’un Manhattan bölgesindeki East, Harlem ve Hudson nehirlerini geçerek 46 kilometrelik parkuru 9 saat 8 dakika 17 saniyede tamamladı.

Bagana, bu turu tamamlayan 4’üncü Türk ve 2nci Türk kadını oldu. Parkuru tamamladıktan sonra açıklamalarda bulunan Bagana, Bu çok yapmak istediğim bir yüzüştü. Daha önce 2020’de pandemi dolayısıyla gelemedim ama bu sene Manş’a da hazırlık olarak tamamladım. Şartlar düşündüğümden daha zordu ama güzel bir sürede bitirdiğim için çok mutluyum dedi.

TERS AKINTI BAŞLAYINCA, SANTİM SANTİM İLERLEDİM

Parkuru yüzdüğü sırada yaşadıklarını da anlatan Bagana, Harlem Nehrinde ters akıntı olduğunu ve burada zorlandığını belirterek, “East Nehrindeki akıntı nedeniyle, dalgalı olmasına rağmen hızlı şekilde ilerlediğimi fark ettim. İki saat kadar güzeldi. Harlem Nehrine girince orada daraldı nehir ve ters akıntı başladı. Duvarın dibinden santim santim ilerledim. 500 metreyi 20 dakikada geçtiğim yerler olmuş. Harlem çok iyi değildi, su yoğundu. Çok sığ ve dar yerler vardı. Daha sonra Hudsona döndük. Hudson’daki şartlar daha güzeldi. Yüzüş keyifliydi. Son iki saat büyük dalgalar vardı hırpalayıcı oldu çok zorlandım” diye konuştu.

“GURURLUYUM”

Türkiye’yi burada başarıyla temsil etmekten dolayı çok mutluyum ve gururluyum diyen Bagana, ailesine ve arkadaşlarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

https://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-haberleri/turk-kadin-yuzucu-bagana-new-yorkta-46-kilometrelik-parkuru-9-saatte-yuzdu/

. Towntalk
remove_red_eye275

Bu kullanıcıya mesaj göndermek yada paylaşıma yorum yapmak için hesap oluştumanız gerekmektedir.

Hesap oluştur

Yakınınızdaki Paylaşımlar