Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

İNGİLTERE'DEN YENİ MADDİ YARDIM !! İŞTE DETAYLAR

Hashtag

İngiltere’de milletvekilleri, sosyal yardım ödemelerinden borçları geri almak için yapılan kesintilere, hane halklarının nefes almasına izin vermek için ara verilmesi gerektiğini söyledi. Komiteye göre; geri ödemeler en savunmasız kişileri yoksulluğa itiyor.

İngiltere’de fiyatlar son 40 yılın en hızlı temposunda yükselirken artan yaşam maliyeti, İngilizleri market alışverişinden yakıt ve enerji faturalarına kadar gerekli harcamaları yapmakta zorlar hale getirdi.

Komite, hükümetin bu borçları toplamaya ara vermesini ve ancak enflasyon oranı düştüğünde yeniden ödemesini istiyor.

BBC’ye konuşan ve Komiteye başkanlık eden İşçi Partisi’nden Stephen Timms’e göre,”Enflasyon 40 yılın en yüksek seviyesinde, birçok aile için enerji, gıda ve yakıt fiyatlarının artmasıyla birlikte bir nesildir görülmeyen bir yaşam maliyeti krizi yaşanıyor ve bu da gelecek için kasvetli bir görünüme neden oluyor. DWP’nin (Çalışma ve Emeklilik Dairesi) sosyal yardımlardan yaptığı kesintiler, zorlukları artırıyor. Hükümet, enflasyon tehdidi azalana kadar geri ödemeleri durdurarak pahalılıkla mücadele edenlere nefes alma şansı vermeli.”

Komitenin yaşam maliyeti raporu, enflasyon düştüğünde (şu anda %9,4’te) veya yaşam maliyetini doğru bir şekilde yansıtmak için faydalar artırıldığında, kesintilerin kademeli olarak geri yüklenmesi çağrısında bulundu.

Kaynak: Brit İş Yaşam TV- https://britisyasam.co.uk/ingilterede-milletvekillerinden-sosyal-yardimlar-icin-borc-geri-odemelerine-ara-verme-cagrisi/

. Towntalk
chat_bubble_outline1
remove_red_eye2351

Bu kullanıcıya mesaj göndermek yada paylaşıma yorum yapmak için hesap oluştumanız gerekmektedir.

Hesap oluştur