Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

ABD'DEKİ TÜRK KADININ BAŞARI HİKAYESİ !!!

Hashtag

ABD’de kadın girişimciliğini destekleyen ilk otantik Türk kahvesi zincirini başlatan “Turkish Coffee Lady” markası, kuruluşunun 5. yılında Virginia eyaletinin “2022 Başarı Hikayesi” olarak seçildi.

ABD’de kadın girişimciliğini destekleyen ilk otantik Türk kahvesi zincirini başlatan “Turkish Coffee Lady” markası, kuruluşunun 5. yılında Virginia eyaletinin “2022 Başarı Hikayesi” olarak seçildi. Küçük İşletmeleri Destekleme Kurumu (SBDC) tarafından bu başarıya layık görülen markanın kurucusu Gizem Şalcıgil White, 2009 yılından beri Türk ve yabancı toplumlar arasında kültürel köprüler kurmak için dünyayı şehir şehir dolaşıyor.

Gizem Şalcıgil White, nam-ı diğer Turkish Coffee Lady, aslında bir gastro kültürel diplomasi uzmanı. Bilkent Bankacılık Finans mezunu White olan White, 2008 yılında Boston Emerson Koleji’nden Küresel İletişim Pazarlama alanında yüksek lisansını aldıktan sonra ülke markalaşma konsepti ile tanışıyor. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, yurtdışında Türk kahve kültürümüzün bilinirliğinin arttırılması için uluslararası çalışmalar yürüten girişimci, 2015 yılında JCI International tarafından kültür dalında Türkiye’nin “En Başarılı Genci” seçilen White, 2017 yılında Turk of America dergisi tarafından da “ABD’nin (40 yaş altı) En Etkin 40 Türk Amerikalı Genci” ödülüne layık görülmüştü.

Kurukahveci Mehmet Efendi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ATA-DC ve diğer yerel derneklerin destekleriyle hayata geçirdiği kar amacı gütmeyen “Gezici Türk Kahvesi Kamyonu (Turkish Coffee Truck)” ile dolaştığı Amerika, Hollanda, Belçika, Fransa ve Kanada’da 30,000 üzerinde ücretsiz Türk kahvesi dağıtarak bir ilke imza atmış. Üstlendiği gastrodiplomasi misyonu nedeniyle, 2012 yılında Washington Post gazetesi tarafından Turkish Coffee Lady olarak tanıtılan Şalcıgil White, Türk kahvesini Amerikalıların sosyal yaşamlarının bir parçası yapmak için 2017’de ABD’deki ilk ve tek otantik Türk kahvesi kafe zincirini ortağı Ahmet Şerif İzgören ile başlattı. 2020 yılında kurduğu Turkish Coffee Lady Vakfı ile Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser’a ‘5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü”nü resmi olarak kabul ettirdi, ünlü New York Times Meydanı’nda dev bilboardlarda Türk kahvesini tanıttı.

Yurtdışı Türkler ve Akrabalıklar Topluluğu Başkanlığı ve Arzum Okka’nın ana sponsorluğunda Türkiye’nin 8 şehrinde çektiği belgesel ile Amerika’nın 8 eyaletinde 8 farklı Türk kahvesini tanıtıyor. Virginia eyaletinin tarihi bir bölgesi olan Old Town, Alexandria’da faaliyet gösteren kahve ve kültür evinde ise, ziyaretçilerini geleneksel Türk mutfağı ve el sanatları ile buluşturuyor. Ziyaretçilere kahve falı hizmeti de sunulan kültür evinde Türk kahvesinin yanı sıra, Türk çayı, tatlıları, börekleri gibi lezzetler yer alırken sanat direktörü ve mikro sanat ustası Hasan Kale’nin sıra dışı sanat eserleri de Amerikalılardan tam puan alıyor.

https://foodinlife.com/turkish-coffee-lady-amerikada-2022-basari-hikayesi-secildi/

. Towntalk
chat_bubble_outline1
remove_red_eye511

Bu kullanıcıya mesaj göndermek yada paylaşıma yorum yapmak için hesap oluştumanız gerekmektedir.

Hesap oluştur

Tebrikler - bol şanslar!

Yakınınızdaki Paylaşımlar