Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

AMERİKA'DAKİ TÜRK ABD ORDUSUNU DOLANDIRDI !!!

Hashtag

ABD'de Miami merkezli bir şirket kuran Onur “Ron” Aksoy, Çin’den sahte Cisco ekipmanı ithal ettiği ve ardından Amazon ve eBay’de sattığı iddiasıyla tutuklandı.

ABD Adalet Bakanlığı 38 yaşındaki Onur “Ron” Aksoy’u çok sayıda çevrimiçi mağaza üzerinden sahte Cisco donanımını satarak 1 milyar dolarlık vurgun yaptığını açıkladı.

İddiaya göre Aksoy, Çin ve Hong Kong’dan on binlerce sahte Cisco cihazı ithal etti. Daha sonra, donanımı e-ticaret siteleri aracılığıyla orijinal olarak satmasına yardımcı olmak için New Jersey ve Florida’da “Pro Network” isimli en az 19 şirket kurdu.

Adalet Bakanlığı, “Operasyon sırasında 100 milyon dolara ulaşıldığını ve Aksoy’un kişisel kazancı için milyonlarca dolar aldığı iddia ediliyor” ifadelerini kullandı.

ORİJİNAL GÖRÜNÜMLÜ

Sahte ürünler orijinal görünümlü etiketler, kutular ve belgelerle paketlendi. Kullanıcıların ürünlerdeki kusurları kısa zamanda anlayabileceklerini belirten Adalet Bakanlığı, “Çoğu zaman arızalanırlar, kullanıcılarının ağlarına ve operasyonlarına önemli zarar verirler – bazı durumlarda, kullanıcılara on binlerce dolara mal olur. Aksoy’un sahte ve sahte cihazlarının müşterileri arasında hastaneler, okullar, devlet kurumları ve ordu yer alıyor” diye ekledi.

ABD’nin suç duyurusuna göre, Aksoy’un dolandırıcılık geçmişi en az 2013’e kadar uzanıyor.

|

|

|

https://www.odatv4.com/guncel/abd-ordusunu-tokatlayan-turk-milyar-dolarlik-vurgun-244188

. Towntalk
remove_red_eye453

Bu kullanıcıya mesaj göndermek yada paylaşıma yorum yapmak için hesap oluştumanız gerekmektedir.

Hesap oluştur

Yakınınızdaki Paylaşımlar