Hergün 10 binlerce Türk bu platformada buluşuyor.Paylaşım yapmak, İlan yayınlamak, ve Etkinlik oluşturmak için hemen Sende hemen Hesap oluştur

ABD'DE BİR TÜRK DAHA ÖLDÜRÜLDÜ !!!

Hashtag

Geçtiğimiz hafta kayıp olarak bildirilen 50 yaşlarında Sebahattin Çiftçi, bugün Emre Bozkurt'un öldürüldüğü yerde, cansız bedeni bulundu.

Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, Çiftçi'nin yakın arkadaşı ABDPost.Com muhabiri Özlem Özgüt Yörekli'yi arayarak olayla ilgili bilgi verdi.

Emre ile Sebahattin'in birbirini tanıdığını söyleyen Çiftçi'nin arkadaşı Mustafa Dilmaç, "Sebahattin Ankara'dan geçen aylarda geldi. Çalışma vizesiyle gelmişti. İnşaat işlerinde çalışıyordu. 2 hafta önce bir Sacremento Türklerin oluşturduğu Whatsapp grubuna üye olmuş. Delivery işine başladı. O zamana kadar bizimle oturuyordu. İşleri iyi olunca bizden ayrıldı. Ama ev adresi buradaydı. Ara sıra gelirdi. Çünkü postaları buraya geliyordu." dedi.

TÜRKİYE'DEKİ EVİNİ SATIP GELMİŞ

Sebahattin'in Türkiye'de de inşaat işlerinde çalıştığını söyleyen Dilmaç, "Evini satıp ailesini 1 yıllık kirasını ödeyerek yine o evde ailesini bırakıp Amerika Birleşik Devletleri'ne geldi. Çoluk çocuğu Ankara'da. Burada kendini düzeltince geri döneceğini söylüyordu." şeklinde konuştu.

OAKLAND'TA DAHA ÖNCEDE ÇATIŞMANIN ORTASINDA KALMIŞ

Mustafa Dilmaç, Sebahattin Çiftçi'nin Delivery yaptığı sırada Oakland'ta gittiğini ve bir çatışmann ortasında kaldığını dile getirerek, "Sebahattin abi, bunu anlatırken film anlatır gibi anlatıyordu. Hatta kendisine abi dikkat et sende kim vurduya gitme dedi. O akşamda bunu anlatınca gülüştük. Ben işin ciddiyetini anlattım. Daha önce bende gördüm. Gözümün önünde 2 kişi öldürdüler. Burada yabancı olduğunu anlayınca peşlerine düşüyorlar. Gasp edip öldürüyorlar." diyerek anlattı.

EN SON EŞİNİ ARAMIŞ

Kaybolmadan önce eşini aradığını belirten Dilmaç, "Eşi diyor ki cüzdanı ve telefonu bile alınmamış. Çok ilginç bir durum. Orada gasp olayları oluyor. Ama Sebahattin abinin hiç birşeyi alınmamış. Direkt kafasına sıkmışlar. Polis olay yerine geldiğinde hem Emre'nin biraz ileride Sebahattin'in cenazesine ulaştığını söyledi. Henüz cesedi göstermemişler ama fotoğraftan tespit edildi. Avukat bulduk. İlgileniyor." dedi.

Gofundme hesabından bağış yapabilirsiniz.

https://www.gofundme.com/f/sebahatin-ciftci-to-send-his-funeral-to-turkiye

|

https://www.abdpost.com/oakland-ta-ayni-yerde-2-turk-katledildi/238634/

. Towntalk
remove_red_eye2538

Bu kullanıcıya mesaj göndermek yada paylaşıma yorum yapmak için hesap oluştumanız gerekmektedir.

Hesap oluştur